Zawody – jak przygotować swojego czterokołowca?

Zawody quadowe to prawdziwy test sprawdzający dla kierowców. Rzecz jasna nie chodzi w tym miejscu jedynie o umiejętności, czy rodzaj maszyny, ale przede wszystkim także o cierpliwość, pokorę, szacunek do rywala i własny „zdrowy rozsądek”. Eksperci zawsze uważają, że ci, którzy liczą na łut szczęścia nigdy nie będą mogli odnieść sukcesów w tej dyscyplinie. Tu liczy się przede wszystkim przygotowanie i o nim właśnie dziś powiemy kilka słów.

Jak przygotować quada?

To pytanie jest najważniejsze i często zadawane nawet przez ekspertów w tej dziedzinie. Na rynku wciąż pojawiają się nowinki technologiczne, które ze sporą oszczędnością pozwalają utrzymać maszynę „przy życiu”. Czy to jednak wystarczy? Niekoniecznie. Czasami oszczędności nie są w skazane, zwłaszcza jeśli konieczna jest wymiana eksploatacyjnych części narażonych na pojawienie się nagłych, niebezpiecznych i typowych usterek.

O jakich podzespołach dokładnie mowa?

W przypadku quadów na największy szwank narażone są:

  • układ kierowniczy,

  • układ napędowy,

  • części zawieszenia,

  • rama, która pod wpływem uderzenia często ulega usterkom fizycznym.

Wszystkie elementy, które się do nich zaliczają zawsze należy kupować u sprawdzonych dostawców. Czyli jakich konkretnie? Tego dowiedzieć możecie się odwiedzając stronę www.atv-expert.com.pl. Na wygraną pozwoli tylko zdrowy rozsądek i odpowiednie przygotowanie. Niczego nie można bagatelizować. W tej nieco kontrowersyjnej, zdaniem niektórych, dyscyplinie rekreacyjnej, próżno polegać jedynie na swoje własne przekonania, intuicje i przeczucia.