Rytro – miejsce pełne atrakcji

Jeśli planujemy wiosenną wycieczkę, to świetnym miejscem do rekreacji może okazać się Rytro. W tej miejscowości jest bardzo wiele zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Nie brakuje również szlaków rowerowych więc jest to dobry pomysł dla miłośników rowerowych przygód. Również osoby lubiące piesze wędrówki powinny być zadowoleni.

Co zwiedzać?

  •  Zamek Sądecki

Jest to budowla z XIV wieku, której fundatorem był Kazimierz Wielki. To w tym miejscu powstawały plany wojny z Krzyżakami. Niestety podczas II Wojny Światowej zamek został wysadzony, a do dzisiejszych czasów przetrwała tylko Baszta Kowalska. Niemniej jednak zarówno pozostałości warowni jak i jej okolica są niezwykle urokliwe i świetnie nadają się dla pieszych wędrówców.

  •  Stacja narciarska Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla

To idealne rozwiązanie dla miłośników sportów zimowych. Jest to jedna z największych stacji tego typu w Polsce. Śnieg w tym miejscu utrzymuje się od listopada do marca, więc jest to miejsce, gdzie można się cieszyć zimowymi przygodami przez długi czas. W tym miejscu turyści maja do dyspozycji aż 11km tras zjazdowych i wiele wyciągów.

W okresie letnim jest to świetne miejsce dla miłośników rowerów górskich, gdyż jest tu wiele ciekawych szlaków zjazdowych. W okolicy znajduje się również park linowy oraz kort tenisowy, więc można powiedzieć, że to miejsce stworzone dla miłośników sportu.

  •  Spływ łodziami po Popradzie

Inną ciekawą propozycją jest możliwość spływu łodzią Doliną Poprad. Propozycja ta na pewno zainteresuje wszystkich miłośników sportów wodnych. Łodzie mają bardzo małe zanurzenie, dzięki czemu można się poruszać nawet po bardzo płytkich wodach. Podczas spływu można podziwiać niezwykłe górskie widoki.

Gdzie się zatrzymać

Obfitość atrakcji w tym regionie sprawia, że najlepiej wybrać się tutaj na kilka dni, aby mieć czas zwiedzić jak najwięcej. Dlatego dobrze wcześniej rozejrzeć się za hotelem. Idealnym miejscem na wypoczynek po długich wędrówkach jest ten hotel – willapoprad.pl, gdzie można się zrelaksować w eleganckim otoczeniu.

W hotelu można znaleźć pokoje zarówno dla jednej osoby, par czy nawet takie które będą odpowiadać kilku osobą, jeśli planujemy wycieczkę z przyjaciółmi.

Hotel dysponuje również restauracją, gdzie można zjeść smaczny i sycący posiłek. Co ciekawe można również wziąć udział w pikniku organizowanym nad rzeką, co jest atrakcja cieszącą się wielkim zainteresowaniem.

Niezależnie czy planujesz wycieczkę z przyjaciółmi czy samotną, pieszą czy rowerową, na jeden dzień czy kilka, Rytro jest idealnym miejscem do odwiedzenia. Jest tu wiele atrakcji jak park linowy, kort tenisowy czy stok narciarski, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to świetne miejsce dla miłośników spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i aktywnego wypoczynku.