Góry i możliwości jakie stwarzają

Góry są miejscem dobrym do wypoczynku aktywnego, a także biernego. Można między innymi odpoczywać kąpiąc się w gorących źródła, próbować miejscowych potraw.

Opcje dotyczące aktywnego wypoczynku

Aktywny wypoczynek to przede wszystkim różnego rodzaju sporty. Zależnie od pory roku w górach można między innymi uprawiać:

Jazdę na rowerze

Jazda na rowerze jest obecnie najpopularniejszym sportem wśród naszych rodaków.

i. Dużą zaleta tej dyscypliny jest fakt, że można nią uprawiać niemal w każdych warunkach. Oczywiście niezbędny jest odpowiednie sprzęt.

ii. Rower nadaje się na wyprawę znajomych, ale też na wycieczką z całą rodziną. Nie bez znaczenia jest fakt, że w górach istnieje wiele ścieżek zaprojektowanych właśnie pod rower. Dzięki temu wycieczki stają się przyjemne i ciekawe.

iii. Jeżdżąc po górach należy jednak zdawać sobie sprawę jak ważne jest bezpieczeństwo. Nie możemy zapomnieć o zadbaniu o ochronę głowy. Rower również musi być sprawny technicznie.

iv. Nawet małe dzieci z powodzeniem sobie poradzą z tym jednośladem, tym bardziej, że dzięki rowerowi może w krótkim czasie zobaczyć wiele atrakcji.

Kajaki i inne sporty wodne

Nie tylko może, ale również góry oferują turystom możliwość spędzania czasu na wodzie. Przede wszystkim osoby doświadczone mogą spróbować, czym jest wpływ kajakowy, ale oprócz tego większość jezior oferuje możliwość pływania na przykład na rowerze wodnym z całą rodziną.

Bieganie po górach

Miłośnicy biegania często wybierają się w góry po to, żeby poprawić swoją kondycję.

I. Chodzi przede wszystkim o zdecydowane zwiększenie wydolności, a także siły biegowej. Bieganie po górach wymaga odpowiedniego sprzętu. Dobrze jest zaopatrzyć się w zegarek z nawigacją, który będzie nas prowadził od punktu do punktu, po wyznaczonej trasie.

II. Kolejną sprawą są solidne buty posiadające bieżnik przystosowany do przemierzenia skalistych i błotnych tras. Osoba biegająca po górach powinna także przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa.

II. Nie należy zbaczać ze szlaków, warto mieć ze sobą telefon komórkowy, a jeżeli dojdzie do kontuzji, czy zgubienia się nie warto ryzykować pogorszenia sytuacji.

Bartłomiej: „Uwielbiam wybierać się w góry przede wszystkim dlatego, że dają one dużo możliwości. Najczęściej zatrzymuje się w luksusowym apartamencie. Do którego kontakt znajdziemy na stronie –  www.mountain-apartments.com.pl/strona/kontakt/. Dzięki temu nie muszą się martwić o nocleg. Mam pewność, że warunki będą doskonałe, a także, że niczego mi nie będzie brakować. Polecam przede wszystkim zobaczyć Tatry zimą. Można spróbować jazdy na nartach, ale też najzwyczajniej w świecie pospacerować, spróbować miejscowych specjałów. Latem natomiast odbywam długie wycieczki rowerowe. Oczywiście jazda po górach jest bardzo wymagające, ale traktuje to bardzo rekreacyjnie dlatego do tej pory nic mi się nie stało. Świeże powietrze, otoczenia natury, to rewelacyjna odskocznia od pracy i codzienności. Jeżeli planujemy zabrać ze sobą całą rodzinę to warto, żeby również dla nich zadbać o odpowiednie atrakcje. Dzieci na przykład mogą doskonale bawić się podczas przejażdżki kolejką linową”.