Ferie w górach

Planując aktywne spędzenie ferii zimowych odpowiednim pomysłem może być wyprawa w góry. Jakie atrakcje mają dla nas góry zimą? Przede wszystkim jest to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Możemy poznawać tajniki jazdy na nartach, niezależnie oczywiście od wieku. Należy jednak wybrać odpowiedni ośrodek oferujący różnorodne trasy zjazdowe. Pomoc w wyborze właściwego miejsca oferuje firma ze strony – moveit.pl/.

Szkoła dla młodych narciarzy

A. Szkółka narciarska przeznaczona jest dla osób, których umiejętności jazdy na nartach wymagają doszkolenia.

B. Oczywiście nie muszą to być jedynie dzieci. W zajęciach mogą brać udział również dorośli dotychczas nie mieli okazji spróbować narciarstwa.

C. Pamiętajmy, że czas spędzony na świeżym powietrzu zawsze wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.

D. Jeżeli nasze pociechy są za małe są na naukę jazdy, to mogą w tym czasie bawić się na sankach.

Bezpieczeństwo na stoku

– Istnieją ważne zasady związane z bezpieczeństwem na stoku. Przede wszystkim należy obowiązkowo używać kasku ochronnego.

– Zabezpiecza on głowę i może nam uratować życie. Kolejną istotną sprawą jest kwestia właściwego ubioru.

– Powinniśmy posiadać narty, buty z wiązaniami, a także strój zapewniający zarówno wygodę jak i odpowiedni komfort termiczny. Mimo, że jazda na nartach odbywa się zazwyczaj przy mroźnej pogodzie, to jednak należy zdawać sobie sprawę, że to spory wysiłek, więc dopasujmy strój do wysiłku jaki planujemy podjąć.

– Podczas jazdy wybierajmy te stoki, które odpowiadają naszym umiejętnością.