Czarter jachtów a uprawnienia

Tak naprawdę każdy, kto choć raz wypłynął na jachcie w morze, marzy o tym, aby kolejnym razem zrobić to samo, ale już w pojedynkę. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że czarter jachtów w Chorwacji i w innym miejscach jest realny dla każdego, jednak dopiero wtedy, gdy zdobędzie się odpowiednie ku temu uprawnienia. Firma slonecznerejsy.pl/czartery-jachtow przestrzega przed nielegalnym czarterowaniem, gdyż może to sprowadzić na nas naprawdę duże kłopoty.

 

 

Potrzebne certyfikaty a czartery jachtów

Chorwacja, jak i inne państwa, zwracają uwagę na to, aby każda osoba, która kieruje jachtem posiadała określone uprawnienie. Przy czarterowaniu jachtów w Chorwacji ważne jest przede wszystkim zdobycie certyfikatu związanego z bliskim zasięgiem, czyli tak zwanego SRC. Aktualnie jest on całkowicie obowiązkowy. Oprócz tego trzeba też nabyć określony patent żeglarski. Dzięki niemu będziemy mogli wypływać w rejs niezależnie, czy to będą polskie, czy też międzynarodowe wody.

 

rty (20)

 

Patenty kontra czartery jachtów

Chorwacja jest na tyle często wybierana przez polskich pasjonatów żeglarstwa, że obecnie nikogo już nie dziwi, że ktoś chce tam wybrać się w pojedynkę. Jednak jest to możliwe dopiero po zdobyciu patentu na żeglarza jachtowego, sternika jachtowego, jachtowego sternika morskiego lub też kapitana jachtowego. Paten odzwierciedla jego zastosowanie, dlatego trzeba o tym pamiętać.