Co przynosi nam bierne uczestnictwo w wydarzeniach sportowych

Wiadomym faktem jest, że sport to zdrowie. Powiedzenie to odnosi się przede wszystkim do sytuacji, kiedy sami uprawiamy daną dyscyplinę. Dzięki wysiłkowi fizycznemu może przecież schudnąć, wzmocnić swoje ciało oraz poprawić ogólne samopoczucie.

Jednak spora część osób zamiast sport uprawiać, zadowala się jedynie oglądaniem zmagań sportowych innych. Kibicowanie sprawia im olbrzymią przyjemność (aczkolwiek niejednokrotnie przynosi również rozczarowanie).

  • Wielu lekarzy jest zgodnych również co faktu, że bierne uczestnictwo w wydarzeniach sportowych przynosi pozytywne efekty naszemu zdrowiu. Przykładowo, emocjonowanie się podczas meczu pobudza układ krążenia do dużo bardziej wzmożonej pracy (z drugiej strony, nadmiernych emocji sportowych powinny raczej unikać osoby mające problemy z sercem). Przyczynia się także do zwiększenia produkcji testosteronu przez męski organizm, co bezpośrednio przekłada się na wzrost … ochoty na seks.

  • Nie można również zapominać o wpływie wydarzeń sportowych na naszą psychikę oraz relacje międzyludzkie. Kiedy wspierana przez nas drużyna lub konkretny sportowiec odnoszą zwycięstwo, czujemy się po prostu świetnie. Rozpiera nas duma i mamy świadomość, że sukces wyniknął również z naszego wsparcia. Nie można również zapominać o kulturowej roli sportu i kibicowania. Szaleństwo jakie ogarnia niemalże cały naród w czasie Igrzysk Olimpijskich czy futbolowych mistrzostw jest widoczne na każdym kroku. Zmagania sportowców obserwowane są przez całe rodziny oraz grupy przyjaciół, stając się świetnym powodem do organizowania spotkań towarzyskich.

  • Warto również wspomnieć o tym, że bierne kibicowanie nierzadko staje się inspiracją do podjęcia aktywności fizycznej. W amatorskie uprawianie sportu angażuje się coraz więcej osób w różnym wieku. Przykład znaleźć można chociażby na tych zdjęciach – mad-studio.net.pl/winni-najlepsi-w-atk-35/, przedstawiających zmagania nieprofesjonalnych drużyn koszykarskich.