Aktywny czas spędzony z dzieckiem

Dużo kobiet marzy o tym, aby po ciąży szybko wrócić do upragnionej formy. Nie jest to jednak łatwe, bo która kobieta lubi ograniczenia i ćwiczenia? Są jednak inne sposoby na to, aby wrócić do formy w bardziej przyjemny sposób.

Co można robić zamiast tego?

Zamiast nudnych ćwiczeń można wybrać się w góry, na przykład do Zakopanego czy w pobliskie okolice na wielogodzinne spacery wyznaczonymi do tego bezpiecznymi szlakami – w końcu spacerować będziemy z dzieckiem. Do wyboru jest między innymi Morskie Oko, Dolina Kościeliska. Przed wyjazdem warto zorganizować sobie całą trasę, aby później jak najszybciej realizować plan bez utraty cennych godzin. Jeśli jedzie się na cały weekend to koniecznie należy wcześniej zarezerwować sobie nocleg.

Jak przygotować się na taki spacer?

Należy zabrać:

-wygodne buty, najlepiej sportowe z miękką podeszwą, aby spacer był przyjemnością, a nie udręką (mimo wszystko dobrze jest mieć w torbie plastry),

-wózek z solidnymi, dużymi kołami (jak ten ze sklepu –  www.sklep-tosia.eu/baby-design-husky_p2716), dzięki któremu będzie można w miarę gładko i bez problemu pokonać wyboiste drogi,

-wodę do picia, suchy prowiant i oczywiście jedzenie dla dziecka,

-cieplejsze ubrania,

-pelerynę przeciwdeszczową jednorazowego użytku.

Spędzenie całego dnia na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na organizm, zarówno dorosłego, jak i dziecka. Ci, którzy uwielbiają Zakopane na pewno nie ominą Krupówek i restauracji z góralskimi, tradycyjnymi daniami, do których należy między innymi kwaśnica.